SLO  |  ENG
Sledite nam na Facebooku

PRIREDITVE V NARAVNIH PARKIH

Na začetku je bil pogreb

Pogovor s starimi pustarji, ki se spominjajo pustnega pogreba še iz časov pred ustanovitvijo Pustnega društva Cerknica
22. november 2024 ob 17.00
nekdanji Brestov salon (Cesta 4. maja 18, Cerknica)

V Cerknici se je pustovalo že od nekdaj, najstarejša pustna prireditev pri nas pa je pustni pogreb. Baje so že od pamtiveka kurili pusta na mostu. Menjali so se pusti, ljudje, mostovi in države, a tradicija je ostala.

Po ustanovitvi Pustnega društva Cerknica leta 1975 so se pogrebu pridružile druge prireditve - karneval, otroška maškarada, Butalska skupščina oz. Butalski deželni zbor, Žaganje babe - ki so pogreb morda postavile malo v ozadje, a stari pustarji dobro vedo, da se je s tem pravzaprav vse začelo. Tudi v letih, ko so druge prireditve zaradi različnih razlogov odpadle, je tradicija pustnega pogreba ostala. 

V petek, 22. 11., se bomo ob 17.00 pogovarjali z Milanom Urbancem in Stanetom Tekavcem, pustarjema, ki se spominjata tega običaja še iz časov pred ustanovitvijo Pustnega društva Cerknica, še preden se je po cerkniških ulicah zapeljal prvi karneval. Pogovor bo vodil Aljaž Červek.

Kdaj: petek, 22. 11. 2024, ob 17.00
Kje: nekdanji Brestov salon (Cesta 4. maja 18, Cerknica)
Organizira: Pustno društvo Cerknica
Cena: brezplačno 

Osnovne informacije dogodka

Datum: 22. 11. 2024
Ura dogodka: 17:00 - 18:00
Lokacija: nekdanji Brestov salon (Cesta 4. maja 18, Cerknica)

na vrh strani